Odwiedziny:
Dzisiaj: 8Razem: 95241
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Rodzinne popołudnie wspomnień - spotkanie dedykowane rodzicom

Archiwum wpisów » Archiwum 2019 » Rodzinne popołudnie wspomnień - spotkanie dedykowane rodzicom

Dodano: 19 maja 2019
W tym roku Dzień Matki i Ojca odbył się w naszym Ośrodku w dniu 19 maja 2019 roku w ramach Jubileuszu 20-lecia ośrodka. Tradycyjnie rodzice otrzymali zaproszenie na uroczystość, która została przygotowana przez pracowników i uczestników. Uroczystość dla najbliższych uczestnikom osób czyli Rodziców rozpoczęła pani kierownik.

Powitała wszystkich gości i przypomniała krótką historię powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie związanej z 20-leciem Ośrodka przypadającego w tym roku. Następnie pani kierownik zaprosiła wszystkich na tort jubileuszowy i kawę. Po słodkim poczęstunku pani Agnieszka K. przy współudziale pani Joanny M. odpowiedzialne za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania zaprosiły rodziców na występy swoich dzieci. Uczestnicy słowem i piosenką wyrazili miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Na koniec wspaniałych występów w których uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno- wzruszenie i dumę. Po występie uczestnicy wręczyli swoim Rodzicom kwiatki .Wcześniej przed spotkaniem rodzinnym pani Agnieszka K. przeprowadziła w ośrodku sondę „Co najbardziej pamiętamy z dzieciństwa” i wszystkie wspomnienia odczytała przybyłym na spotkanie gościom. Podczas uroczystości nie obyło się bez zabaw rodzinnych i różnych konkurencji takich jak: QUIZ-CZY ZNASZ SWOJĄ MAMĘ?, PORTRETY MAM/OPIEKUNA, QUIZ/PYTANIA/KALAMBURY, „PREZENT DLA ŚDS”, „ JEDZIE POCIĄG Z DALEKA”- TANECZNY POCIĄG WSPOMNIEŃ , ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY – „GDZIE JEST MOJE DZIECKO”.

Oczywiście tradycyjnie była kiełbaska z grilla z sałatką. Na koniec spotkania wystąpił zespół „ICH TROJE” ( w skład zespołu wcielili się nasi uczestnicy) . Atmosfera tej uroczystości była podniosła i bardzo radosna , przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze. Zgadzamy się z tym ,że „Wspomnienia są jedynym rajem z którego nie można nas wygnać” a pierwszym wspomnieniem każdego człowieka jest Rodzina, Dom oraz miejsce w którym dorastaliśmy czyli nasze miasto, nasza wieś.

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 24