Odwiedziny:
Dzisiaj: 1Razem: 104326
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Nasze podróże

 • 17[5][1].jpg

  Milicz-Krośnice 2019

  Dzień 28 czerwca 2019 roku był dniem pełnym niespodzianek. Od rana wyjechaliśmy do Milicza do Muzeum Bombki, które mieści się w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w miejscu dawnej fabryki bombek w Miliczu. W Muzeum Bombki jest wyeksponowane ponad 6 tysięcy różnych wzorów ozdób choinkowych, ocalonych z fabrycznej ... czytaj więcej!

 • 17[1].jpg

  Cichowo-Kościan 2018

  W tym roku wyjechaliśmy w dniu 6 września na jednodniową wycieczkę – Cichowo(Soplicowo), Kościan (Rodzinny Park Rozrywki Nenufar). Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie skansenu filmowego Soplicowo w Cichowie. Poznaliśmy historię miejsca. Mieliśmy możliwość karmienia zwierząt, które występowały w filmie pt. ”PAN TADEUSZ” Andrzeja Wajdy ... czytaj więcej!

 • zdjecia 023.jpg

  Gdańsk-Gdynia-Sopot 2017

  W tym roku wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę. W pierwszym dniu zwiedziliśmy miasto Gdańsk w którym zobaczyliśmy: Długie Pobrzeże, Bramę Zieloną, Żuraw, ul. Mariacką, Arsenał, Bramę Złotą, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Ratusz. Następnie pojechaliśmy się zakwaterować i zjeść obiadokolację. W końcu nadszedł czas na pobyt na plaży – przywitaliśmy się z morzem ( odważni zażyli morskiej kąpieli), wspólne gry i zabawy sportowe, zbieranie muszelek. Drugi dzień ... czytaj więcej!

 • DSCN6080.jpg

  Wrocław 2016

  Jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy wyjechał na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy WROCŁAW. W programie wycieczki było zwiedzanie lotniska, Humanitarium, Hydropolis oraz Multimedialna Fontanna Wrocławska. W czasie zwiedzania była przerwa na obiad oraz kawę i ciasto. Poznaliśmy mały sekret Wrocławia- jest on miastem Krasnali. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i z nowymi wrażeniami. Już planujemy kolejną wycieczkę.

 • 19[1].jpg

  Oświęcim-Zakopane 2015

  Dnia 28 sierpnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy na trzy dniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Oświęcim, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To miejsce wzbudziło w nas wiele emocji. Następnie udaliśmy się do Wadowic. W Bazylice Ofiarowania NMP, widzieliśmy chrzcielnice przy której ochrzczony został św. Jan Paweł II, oraz jego relikwie. Nie wątpliwą atrakcją było zjedzenie słynnej kremówki.

 • zdj 07-09 2013 234.jpg

  Wrocław-Książ-Walim 2013

  W dniach 12-13 września 2013 roku, wybraliśmy się na wycieczkę. Na szlaku naszej podróży znalazło się wiele ciekawych miejsc: stadion i lotnisko we Wrocławiu, Zamek i Palmiarnia w Książu, Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie oraz Obóz Zagłady Groß-Rosen. To dobrze, pożytecznie i interesująco spędzony czas. Na wycieczkę wybrało się 31 osób.

 • 13767e00c6889e5784f5216ee41eb4a4.jpg

  Toruń-Malbork 2011

  W dniach 18 i 19 sierpnia wybraliśmy się na kolejna wycieczkę. Tym razem droga powiodła nas na północ. Chcieliśmy zobaczyć piękny Toruń oraz majestatyczny Malbork. Pogoda jak zwykle była nam bardzo przychylna. W dobrych nastrojach, głodni wrażeń wyruszyliśmy o godz. 6.00 rano z naszego Domu w kilkugodzinną podróż do Torunia ... czytaj więcej!

 • czesto6.jpg

  Jasna Góra 2010

  W piątek 11 września o godzinie 6.00 autobus wypełniony uczestnikami ŚDS wyruszył w kierunku Częstochowy. Cel wycieczki Jasna Góra.

 • kotlina22.jpg

  Kotlina Kłodzka 2009

  Tym razem pokusiliśmy się na 3-dniowe oddalenie z miejsca zamieszkania. Dwie noce poza domem to dla niektórych z nas nowość. Tym razem spróbowaliśmy swoich sił w górach. Wybraliśmy Kotlinę Kłodzką - jedną z piękniejszych polskich kotlin. Był też jednodniowy wypad do Czech. Dla wielu z nas była to pierwsza okazja do przejścia przez granicę. Jak radzilismy sobie w górach możecie zobaczyć na zdjęciach.

 • goluchow5.jpg

  Gołuchów 2008

  We wtorek 13 maja 2008 roku udalismy się na wycieczke edukacyjną. Celem naszej wyprawy był Zamek, Muzeum Leśnictwa, piękny park oraz zagroda żubrów w Gołuchowie.

 • warszawa.jpg

  Warszawa 2007

  Poprzednia duża wycieczka udała się znakomicie, to też bardzo ochoczo wybraliśmy się do stolicy naszego kraju. Plan zwiedzania był bardzo napięty. Czym urzekla nas Warszawa możecie zobaczyć na zdjęciach.

 • hiszpania.jpg

  Pleszew 2007

  Na zaproszenie ŚDS Pleszew wzięliśmy udział w imprezie integracyjnej o tematyce kulinarnej. Nasz ośrodek zaprezentował Hiszpanię.

 • krakow11.jpg

  Kraków 2006

  9-10 października 2006 - To pierwsza dwudniowa wycieczka organizowana przez ŚDS. Wyzwanie tak dla  uczestników jak i opiekunów. Okazało się, że wszelkie obawy były niepotrzebne. Spędziliśmy wspaniałe dwa dni w pięknym Krakowie. Zobaczyliśmy także  niesamowitą kopalnię soli w Wieliczce. Okazało się, że prawdziwi z nas turyści.   Jak było wspaniale, można zobaczyć na zdjęciach.

 • brzezie2.jpg

  Brzezie 2006

  Jednodniowy wyjazd do "Wigwamów pod księżycem" w Brzeziu. 6 maja 2006 r. wybraliśmy się 47 osobową grupą do miejscowości Brzezie, kilka   kilometrów za Pleszewem. Pogodę mieliśmy wspaniałą i równie wspaniale się   bawiliśmy - co można zobaczyć na zdjęciach.