Odwiedziny:
Dzisiaj: 1Razem: 104326
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Galeria prac

Galeria » Galeria prac

Foto galeria zawiera zdjęcia prac wykonanych w ŚDS.

 • DSCN5545.JPG

  Florystyka

  Florystyka - sztuka układania kwiatów. Obejmuje wszystkie zagadnienia związane z projektowaniem i tworzeniem kompozycji roślinnych, od bukietów okolicznościowych poprzez duże formy, wiązanki ślubne do kompozycji w naczyniu. Wykonywane są także aranżacje świąteczne i z wykorzystaniem roślin doniczkowych.

 • DSCN7035[1].jpg

  Transfer

  Technika nadruku polegająca na termicznym „wprasowaniu” w podłoże wcześniej przygotowanej grafiki, naniesionej na materiał transferowy sitodrukiem, offsetem lub drukiem cyfrowym.

 • 5435432523.jpg

  Decoupage

  Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).

 • 222454325.jpg

  Filcowanie

  Filcowanie to jedna z technik w rękodziele, dzięki której można stworzyć wiele pięknych dzieł własnymi rękami. Możliwości zabaw z filcem jest naprawdę wiele. Począwszy od użycia filcu w arkuszach (kapelusze, torebki) po filcowanie na sucho czy mokro.

 • 54325432523.jpg

  Pirografia

  Technika druku wypukłego. Matrycę przygotowuje się wypalając rysunek na drewnie przy użyciu pirografu – narzędzia z metalową końcówką rozgrzewaną za pomocą prądu.

 • 54235342532.jpg

  Witraż

  Ozdobne wypełnienie okna, wykonane z kawałków kolorowego szkła wprawianych w ołowiane ramki osadzone między żelazne sztaby.

 • 54325322354.jpg

  Wiklina papierowa

  Papierowa wiklina to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet, stworzyć można eleganckie i efektowne koszyki, łudząco podobne do tradycyjnych wiklinowych.

 • 53425342532.jpg

  Stolarstwo

  Artystyczna obróbka drewna, tworzenie drewnianych przedmiotów.

 • 534254321.jpg

  Techniki mieszane

  Technika, gdzie artysta w ramach jednego dzieła stosuje różne techniki plastyczne, np. mieszanie farb rozpuszczalnych w wodzie z farbami olejnymi lub mieszanie różnych technik graficznych, kompozycje z różnych materiałów (papier, tkanina, fotografia).

 • 53425432543.jpg

  Origami

  Sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

 • 5342534221.jpg

  Krawiectwo, tkactwo, hafciarstwo

  Krawiectwo - dziedzina rzemiosła i przemysłu zajmująca się szyciem odzieży i bielizny z tkanin i dzianin. Tkactwo - dział przemysłu włókienniczego i rzemiosła zajmujący się ... Hafciarstwo - metoda ozdabiania tkanin, filcu lub skóry polegająca na wyszywaniu na nich wzorów za pomocą ... czytaj więcej!

 • 5643253425342.jpg

  Kaletnictwo

  Kaletnictwo - to wyrób drobnej galanterii skórzanej, np. pasków, torebek, itp.

 • 1312321.jpg

  Collage

  Technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkaniny, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi.

 • 1[7].jpg

  Cardmaking / scrapbooking

  Cardmaking to własnoręcznie wykonywanie kartek, wywodzi się od scrapbookingu, Scrapbooking to metoda zachowywania wspomnień poprzez tworzenie albumów, kolaży stanowiących połączenie uwieczniających zdarzenie zdjęć i rozmaitych dekoracji.

 • 3[8].jpg

  Foamiran

  Foamiran jest to aksamitne tworzywo sztuczne, które można formować pod wpływem ciepła - trwale zachowujące swój nowy kształt. Dzięki aksamitnej powierzchni, niewielkiej grubości arkuszy i łatwości barwienia i formowania, kwiaty wykonane z Foamiranu są delikatne i aksamitne. W dotyku przypominają jedwab i naturalny kwiat.

 • mix-media-8.jpg

  Mixed media

  Mixed media to nowy trend z pogranicza decoupage’u i scrapbookingu, polegający na łączeniu technik, materiałów, mediów artystycznych. Wszystkie chwyty są dozwolone, nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym może być nasza wyobraźnia.

 • makrama, koralikowanie.jpg

  Makrama

  Znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Bransoletki „meksykanki”, zwane też „bransoletkami przyjaźni”, są przykładem zastosowania podstawowych węzłów makramy do tworzenia biżuterii z muliny.