Odwiedziny:
Dzisiaj: 1Razem: 104326
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Historia

O nas » Historia

Środowiskowy Dom Samopomocy powstał w kwietniu 1999 roku. Siedziba ośrodka znajdowała się w budynku adaptowanym, przy ul. Zdunowskiej 12. W budynku występowały bariery architektoniczne (schody wewnętrzne i zewnętrzne), brak było podjazdu, z budynku wychodziło się prosto na wąski chodnik graniczący z ruchliwą jezdnią. Ze względu na małą ilość pomieszczeń, uczestnicy pracowali w dużych grupach. Na początku działalności ośrodek przystosowany był do przyjęcia 20 uczestników.

Z roku na rok ośrodek rozrastał się: powiększając sukcesywnie liczbę podopiecznych jak i ofertę do nich skierowaną. W roku 2005, po kilkuletnim staraniu o nową lokalizację, ośrodek zmienił swoją siedzibę i obecnie znajduje się w budynku przy ul. Langiewicza 2.

W związku z przenosinami polepszyły sie nasze warunki lokalowe, mogliśmy zwiększyć liczbę miejsc do 40 osób, rozszerzyliśmy ofertę zajęć (dodatkowe pracownie: artystyczna i ogrodnicza). Zajęcia na pracowniach odbywaja się w mniejszych grupach. Do swojej dyspozycji mamy spory teren zielony, na który składa sie ogród oraz trawiaste boisko.

Uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania oraz pozyskują nowe umiejętności w pracowniach:

- rękodzielniczo-krawieckiej
- kompetencji społecznych
- artystycznej
- komputerowej
- techniczno-plastycznej
- kulinarnej
- ogrodniczej
- terapii ruchem

Uczestnicy ŚDS są autorami wielu interesujących prac, które można zobaczyć na organizowanych przez nasz Dom wystawach i kiermaszach (galeria prac). W ramach zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy organizujemy także imprezy integracyjne o różnej tematyce, na które zapraszamy zaprzyjaźnione ośrodki, rodziny uczestników, czy okolicznych mieszkańców.

Wielką popularnością cieszą się wycieczki organizowane dla uczestników, i te krótkie jednodniowe jak i dłuższe z noclegiem (nasze podróże).