Odwiedziny:
Dzisiaj: 16Razem: 95249
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Akcja Sprzątania Świata

Archiwum wpisów » Archiwum 2019 » Akcja Sprzątania Świata

Dodano: 20 września 2019
W dniu 20 września w naszym ośrodku jak co roku przeprowadziliśmy akcję Sprzątanie Świata. Hasłem  przewodnim tego roku było – "NIE ŚMIECIMY, SPRZĄTAMY, ZMIENIAMY." Członkowie Rady Domu z opiekunem panią Krystyną K. parę dni wcześniej przypomnieli wszystkim uczestnikom o Akcji Sprzątania Świata.

Zaplanowali trasę, wyznaczyli grupy, zadania i przygotowali potrzebny sprzęt. W dniu akcji w teren wyruszyły trzy grupy a jedna grupa została na terenie ośrodka. Wszyscy zaopatrzeni w worki, rękawiczki i przybory do zbierania śmieci wyruszyli w teren aby sprzątać świat. Każda grupa otrzymała również ulotki przygotowane przez pracownie terapii ruchem, które zachęcały innych w akcje i propagowały tegoroczne hasło.

Po całej akcji wszyscy wspólnie posegregowaliśmy śmieci i wyrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Na koniec porozmawialiśmy o znaczeniu prawidłowego segregowania odpadów oraz korzystania z pojemników wielorazowego użycia. Jak co roku pamiętamy o naszej planecie i staramy się wdrażać w życie codziennie hasło aby świat był czysty i piękny.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14