Odwiedziny:
Dzisiaj: 5Razem: 90429
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Pracownie

 • OBRAZY 1041.jpg

  Artystyczna

  Zajęcia w pracowni prowadzi instruktor terapii zajęciowej Ewa Synowiec- Dworniczak. Pracownia artystyczna jest miejscem, w którym uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami pracy m.in. decoupage, quilling, string art itp.. Każdy znajdzie dla siebie taką technikę, dzięki której może realizować pomysły i urzeczywistniać marzenia ... czytaj więcej!

 • OBRAZY 1146.jpg

  Komputerowa

  Zajęcia prowadzi Agnieszka Kołowrotkiewicz - starszy instruktor ds. kulturalno oświatowych. Uczestnicy uczą się korzystać z komputera, poznają świat Internetu. Przy pomocy odpowiednich programów przygotowują na potrzeby ośrodka dyplomy, kartki okolicznościowe, wizytówki, ogłoszenia, wzory graficzne dla innych pracowni. Poznają zasady i technikę pisania podań ... czytaj więcej!

 • OBRAZY_1036.jpg

  Kulinarna

  Zajęcia na pracowni prowadzi starszy asystent osoby niepełnosprawnej Katarzyna Helińska. Zajęcia odbywają się w formie dyżurów, podczas których uczestnicy uczą się przygotowywać potrawy (pieką, gotują, smażą), obsługują sprzęt gospodarstwa domowego, nakrywają do stołu. Potrawy przygotowane w ramach zajęć na tej pracowni są z apetytem zjadane przez pozostałych podopiecznych.

 • B8FBDmB.jpg

  Ogrodnicza

  Budynek ośrodka otacza ogród, który korzystnie wpływa na samopoczucie uczestników oraz rozwija ich zainteresowania przyrodnicze. Zajęcia w pracowni prowadzi: Joanna Mikołajczyk. Podopieczni ŚDS sadząc rośliny, pielęgnując je, dbając o porządek na ścieżkach, mają wpływ na wygląd ogrodu. Ta forma pracy cieszy się dużym zainteresowaniem i daje pracującym dużo satysfakcji. Efekty ich pracy można zobaczyć w galerii.

 • 6 (1).jpg

  Rękodzielniczo - krawiecka

  Zajęcia w pracowni prowadzi st. instruktor terapii zajęciowej Anna Sitarz. Uczestnicy mają możliwość poznać tajniki krawiectwa. Osoby, które mają takie predyspozycje zapoznają się z budową i obsługą maszyny do szycia. Wszyscy uczą się w szycia ręcznego, poznają podstawowe ściegi i wykorzystują je w praktyce. Panie uczą się ... czytaj więcej!

 • zdj_cia_z_samsunga_kastynka_2016_101.jpg

  Terapii Ruchem

  To nowa oferta dla uczestników Domu. Wsród propozycji są zajęcia ruchowe, rewalidacyjne oraz warsztaty teatralne. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem, uwzględniają potrzeby uczestników. Zajęcia prowadzi Krystyna Kułaga - pedagog.

 • zdjecia techniczna 020.jpg

  Techniczno - plastyczna

  Zajęcia w pracowni Techniczno - plastycznej prowadzi Joanna Mikołajczyk - starszy instruktor terapii zajęciowej. Pracownia rozpoczęła działalność w naszym ośrodku w styczniu 2017 roku. Prowadzony jest w niej szereg działań mających na celu nabywanie podstawowych umiejętności umożliwiających wykonywanie drobnych prac technicznych.

 • 1[2].jpg

  Kompetencji społecznych

  Zajęcia w pracowni Kompetencji Społecznych prowadzi Joanna Dybowska – pedagog. Celem pracowni jest przygotowanie uczestników do samodzielnego życia poprzez naukę i doskonalenie kompetencji społecznych, osobistych, komunikacji a także rozumienie siebie, świata i innych. Treningi prowadzone w ramach tej pracowni ... czytaj więcej!