Odwiedziny:
Dzisiaj: 1Razem: 104326
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Walentynkowy konkurs czytelniczy - spotkanie integracyjne

Aktualności » Walentynkowy konkurs czytelniczy - spotkanie integracyjne

Dodano: 11 lutego 2021
Walentynkowy konkurs czytelniczy odbył się w naszym ośrodku w dniu 11.02.2021r. przy zachowaniu wszystkich wytycznych w związku z pandemią COVID-19. Walentynki przebiegały w innej formie niż wcześniej zaplanowanej.

Zamiast ogólnego spotkania integracyjnego odbyły się spotkania na poszczególnych pracowniach. Za zorganizowanie Walentynek w ŚDS odpowiedzialna była pani Agnieszka K. 

W organizację konkursu włączyły się uczestniczki z pracowni komputerowej (Paulina S., Ewa P., Katarzyna T.). Pani Agnieszka wraz z dziewczynami wybrała piękne liryczne wiersze oraz przygotowała Walentynkowy pakiet zadań dla wszystkich uczestników. Uczestnicy na poszczególnych pracowniach rozwiązywali zadania i przygotowywali się do konkursu czytelniczego. Przed kawką i pysznym pączkiem( w tym dniu 11.02.2021r. przypadł Tłusty Czwartek) koleżanki i koledzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w „KĄCIKU LITERACKIM” zaaranżowanym na holu naszego ośrodka.

Uczestnicy: Maria Cz., Paweł T., Ewa P., Paulina S., Jolanta Dz., Tomasz D., Karol Ł., Krzysztof S., Hanna T., Daniel W., Jacek B., Piotr R. z dużym zaangażowaniem i wyczuciem tekstu recytowali najpiękniejsze wiersze o przyjaźni, miłości takich poetów jak- K. I. Gałczyński, A. Osiecka, M. Pawlikowska-Jasnorzewska, E. E. Cummings, A. Asnyk, K. Przerwa-Tetmajer, B. Leśmian. 

W dalszej kolejności koleżanki i koledzy zaprezentowali ułożone przez siebie rymowanki/wiersze o tematyce walentynkowej. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. W Walentynkowym konkursie czytelniczym przewidziana była pierwsza nagroda dla wszystkich. Każdy otrzymał dyplom za udział Walentynkowym konkursie czytelniczym i zabawach walentynkowych. 

Niezależnie od tego, czy jesteście zakochani czy samotni, radośni, czy smutni, zaglądajcie do książek  nie tylko z okazji Walentynek, bo-jak przekonuje pisarka Cornelia Funke-„ Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15