Odwiedziny:
Dzisiaj: 13Razem: 95246
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Spotkanie z gościem Nous Parlons Francais, Hablamos Espanol

Archiwum wpisów » Archiwum 2019 » Spotkanie z gościem Nous Parlons Francais, Hablamos Espanol

Dodano: 2 kwietnia 2019
W dniu 2 kwietnia pani Małgorzata G. zorganizowała spotkanie z panią Izabelą K. – nauczycielką języka francuskiego i języka hiszpańskiego. Mieliśmy możliwość nauczyć się podstawowych francuskich zwrotów np. cześć - Bonjour, dzień dobry - Bon matin, do widzenia - Au Renoir oraz podstawowych zwrotów hiszpańskich takich jak – cześć/hola, dziękuję/Gracias, miło Cię poznać / Mucho gusto itp. 

Pani Iza opowiedziała nam o swojej podróży do Peru. Dowiedzieliśmy się, że Peru to jeden z najchętniej odwiedzanych, również przez Polaków, krajów w Ameryce Południowej. Będąc w tym kraju warto zobaczyć: Machu Picchu, Amazonkę, Cuzco, Kanion Colca, tajemnicze linie Nazca, Tęczową Górę czy Cordillera Blanca. Najczęstszymi pamiątkami przywożonymi z Peru są – portfele ręcznie lub maszynowo robione, saszetki na dokumenty, bieżniki na ławę, narzuty z wełny owczej lub z wełny alpaki, pokrowce na poduszkę, czapki, szaliki, rękawice oraz biżuterię.

Zaciekawieniem słuchaliśmy tego co do nas mówiła pani Izabela i chętnie oglądaliśmy przywiezione przez panią Izę pamiątki oraz zdjęcia z podróży do Peru.

Dziękujemy za spotkanie! :) 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14