Odwiedziny:
Dzisiaj: 2Razem: 104327
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

"Zagraj" Dzień Gier! - spotkanie o charakterze edukacyjno - rozrywkowo - integracyjnym

Aktualności » "Zagraj" Dzień Gier! - spotkanie o charakterze edukacyjno - rozrywkowo - integracyjnym

Dodano: 17 lutego 2021
W dniu 17.02.2021r. odbyło się spotkanie zgodnie z zaplanowanym Kalendarzem Imprez Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie na rok 2021.

Scenariusz spotkania, który opracowała pani Monika W. oparty został o zasady popularnej gry „Escape Room”. O spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się z plakatu informacyjnego a w dzień spotkania wszystkie pracownie otrzymały pakiet do udziału w grze.

W związku z sytuacją pandemii zadania, gry oraz poszczególne etapy wydarzenia odbywały się w stałych grupach, w pracowniach a także z podziałem czasu tak by uczestnicy się nie spotkali. Głównym celem gry było odnalezienie elementów hasła oraz ułożenie go w całość, co pozwalało na zdobycie klucza do zamkniętej skrytki oraz w konsekwencji pozwoliło znaleźć klucz do pracowni.

Wśród wskazówek były: puzzle z napisem, gazeta z ukrytymi elementami, koperta z zieloną kropką i zadaniami do wykonania, karty pracy, kody QR ukryte lub dołączone do zadań, bingo ”Zakupy” prowadzone on- line.

Do realizacji wykorzystano tablety, komputer oraz telefony. Po znalezieniu wszystkich wskazówek, wykonaniu zadań oraz zeskanowaniu kodów QR, uczestnicy pojedynczo zgłaszali się do prowadzącej z hasłem: „Królowie gier” po czym otrzymali klucz do skrytki, gdzie znajdowali klucze do swoich pracowni.

Wszystkie pracownie otrzymały Dyplom dla Królowej Gier oraz wybrały sobie grę lub gry w nagrodę.

1 2 3 4 5 6