Odwiedziny:
Dzisiaj: 0Razem: 88766
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Plener fotograficzny "Mimozami jesień się zaczyna” - spotkanie z miłośnikiem fotografii

Archiwum wpisów » Archiwum 2018 » Plener fotograficzny "Mimozami jesień się zaczyna” - spotkanie z miłośnikiem fotografii

Dodano: 22 października 2018
W dniu 22 października 2018 roku w sali Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z miłośnikami fotografii panią Agnieszką Skalską i panem Sławkiem Skalskim oraz „mini warsztaty”. Uczestniczyła w nim grupa naszych uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krotoszynie pod opieką pani Agnieszki K. i pani Agnieszki P. W trakcie spotkania uczestnicy zapoznali się z budową i zasadą działania aparatów fotograficznych. Dowiedzieli się kiedy i jakie „triki” fotograficzne mogą być stosowane np. folia oświetleniowa, na czym polega obróbka zdjęć przez profesjonalistów z wykorzystaniem programów komputerowych. Poznali zasady kompozycji zdjęć robionych w plenerze jak i w pomieszczeniach, zdjęć grupowych i indywidualnych.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia profesjonalnych zdjęć wykonanych z zastosowaniem różnego typu aparatów fotograficznych. Podczas „mini warsztatów ”uczestnicy próbowali swoich sił w fotografii studyjnej, fotografując siebie nawzajem przy użyciu studyjnych lamp oświetleniowych. Eksperymentowaliśmy także z tzw.” pędzlem świetlnym” szukając potwierdzenia tezy, że fotografia to rzeczywiście „malowanie światłem”. Mamy nadzieję, że te eksperymenty oprócz dobrej zabawy przyczyniły się do zrozumienia istoty zapisu obrazu na materiale światłoczułym jakim jest matryca aparatu cyfrowego lub klisza aparatu analogowego.

Mieliśmy możliwość konsultowania swoich zdjęć wykonanych telefonami komórkowymi. Pani Agnieszka i pan Sławek z dużą cierpliwością i ogromnym zaangażowaniem odpowiadali nam na nurtujące nas pytania oraz udzielali cennych wskazówek. Zdobyte umiejętności na „mini warsztatach” fotograficznych wykorzystamy podczas robienia zdjęć oraz podczas udziału w konkursach fotograficznych.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21