Odwiedziny:
Dzisiaj: 0Razem: 90402
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Archiwum 2016

Archiwum wpisów » Archiwum 2016

 • DSCN7701.jpg

  Wigilijny Czas Kolędowania - spotkanie integracyjne z udziałem zaproszonych gości

  Dodano: 21 grudnia 2016
  W Ośrodku jak co roku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne z zaproszonymi gośćmi. Jak tradycja nakazuje wszyscy łamaliśmy się opłatkiem. Następnie usłyszeliśmy piękne życzenia ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

  Dodano: 8 grudnia 2016
  Jak co roku braliśmy udział już w XIII Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej. Po zgłoszeniu i całej formalności naszej grupy z ŚDS każdy był przydzielony do innej konkurencji na kręgle i pływalnie ... czytaj więcej!

 • DSCN7637.jpg

  Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, Jubileusz 20-lecia Działalności Stowarzyszenia

  Dodano: 2 grudnia 2016
  Stowarzyszenie zaprosiło ŚDS do wzięcia udziału w Gali oraz konkursie plastycznym i artystyczno – scenicznym, która odbyła się w Kinie „Przedwiośnie”. Na początku było przywitanie wszystkich uczestników uroczystości. Następnie odbyły się prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych. Po obradach Jurry nagrodzeni dyplomami zostali biorący udział w konkursach. Prezes Stowarzyszenia podsumował całe 20 lat trwania piękniej współpracy z innymi placówkami.

 • 423432.jpg

  Bal Wszystkich Świętych

  Dodano: 24 listopada 2016
  Bal Wszystkich Świętych w dniu 24.11.2016 r. odbył się w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Zdunach. Od kliku dni trwały przygotowywania strojów do wyjazdu na bal. Koledzy i koleżanki przebrani byli za misjonarzy z Afryki. Oprócz nas były również ... czytaj więcej!

 • DSCN7499.jpg

  "Moda na Sukces" - Gdybym był(a) projektantem(ką)

  Dodano: 16 listopada 2016
  W Ośrodku odbył się pokaz mody pt. :”Moda na Sukces”. Każda z grup miała do wykonania zadanie, które polegało na stworzeniu kreacji dla kobiet i mężczyzn. Materiałem był szary papier oraz ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  "Chopin w barwach jesieni"

  Dodano: 8 listopada 2016
  Spotkanie dotyczące życia i twórczości Fryderyka Chopina odbyło się w ŚDS. Mieliśmy szansę wirtualnie przejść po miejscach gdzie bywał Chopin, zaznajomić się z koncertami warszawskimi i Żelazowej Woli, poznać wydarzenia z życia kompozytora ... czytaj więcej!

 • 23432432.jpg

  Karaoke i Zabawa Hallowen

  Dodano: 28 października 2016
  Rada Domu zaprosiła na kolejne spotkanie z polskimi artystami w formie Karaoke. Były to zespoły takie jak : BAJM, KRZYSZTOF KRAWCZYK, BUTKA SUFLERA. Nasza koleżanka przeczytała biografie wymienionych zespołów, a następnie zaśpiewaliśmy utwory ... czytaj więcej!

 • 8[1].jpg

  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - Gra Miejska z udziałem szkół Ponadgimnazjalnych i ŚDS

  Dodano: 21 października 2016
  Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zorganizowaliśmy Grę Miejską – z udziałem Szkół Ponadgimnazjalnych w Krotoszynie, Kobylinie oraz Koźminie Wlkp. Zadania do wykonywania były na trasie gry miejskiej w Urzędzie Miejskim, Markecie Dino, Starostwie, PCPR, Bibliotece oraz ŚDS. Gra Miejska zakończona była happening na Rynku, gdzie hasłem przewodnim było słowo „GODNOŚĆ”. W ŚDS na podsumowanie był poczęstunek- grochówka, kawa i ciastka. Gra Miejska zakończyła się rozdaniem dyplomów wraz z upominkami.

 • 321432.jpg

  Karaoke - Pożegnanie Lata 2016 w Ostrowie Wlkp. pt. "Ziemniak na sto sposobów"

  Dodano: 7 października 2016
  Zaprzyjaźniony ŚDS z Ostrowa Wlkp. przygotował kolejny konkurs - Karaoke był połączony zabawą pt. „Ziemniak na 100 sposobów”. W przeglądzie artystycznym ośrodki losowały ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  Dzień Chłopca w ŚDS

  Dodano: 30 września 2016
  Nasze Koleżanki przy współpracy mieszkańców Krotoszyna przygotowały niespodziankę w postaci „Gry miejskiej”- podchody. Gra Miejska nie była prosta były zadania, które wymagały od Panów uruchomienia wszystkich komórek „myślowych”, by odkryć ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  "Walizka pełna Kabaretów" - Spotkanie wakacyjne z udziałem zaprzyjaźnionych placówek

  Dodano: 28 września 2016
  Spotkanie rozpoczęło się w ogrodzie ŚDS. Scena dla artystów została przygotowana w naszej „Stodole.” Na początku spotkania gości powitała pani Kierownik życząc miłego pobytu i dużej dawki śmiechu a następnie przekazała mikrofon prowadzącym. Pani Agnieszka K. i Marcin K. zaprosili na scenę pierwszych artystów. Wszyscy mieli przygotowane skecze i brali czynny udział w zabawie. Kabareciarze zostali ... czytaj więcej!

 • DSCN6080.JPG

  Wrocław - Wycieczka

  Dodano: 24 września 2016
  Jak co roku Środowiskowy Dom Samopomocy wyjechał na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy WROCŁAW. W programie wycieczki było zwiedzanie lotniska, Humanitarium, Hydropolis oraz Multimedialna Fontanna Wrocławska. W czasie zwiedzania była przerwa na ... czytaj więcej!

 • 52345423.jpg

  "ŚMICIOSZTUKA"

  Dodano: 16 września 2016
  "ŚMICIOSZTUKA"- jesteśmy eko-pozytywni, społecznie aktywni. Z materiałów recyklingowych potrafimy wykonać rzeźby. Przy okazji twórczości dnia porozmawialiśmy o akcji Światowego Sprzątania Świata. Pamiętajmy o segregacji naszych śmieci!

 • DSCN5970.JPG

  "SUPERMÓZG"

  Dodano: 30 sierpnia 2016
  "SUPERMÓZG"- Konkurs wiedzy ogólnej dał nam możliwość zaprezentowania wiedzy ogólnej z różnych dziedzin takich jak: MATEMATYKA, GEOGRAFIA, HISTRORIA, KULTURA, itp. Podczas rozgrywających się „potyczek” między grupami ... czytaj więcej!

 • DSCN5939.JPG

  "Zdrowe Żywienie" - Piknik w ogrodzie ŚDS

  Dodano: 25 sierpnia 2016
  Przykładem zdrowego żywienia są owoce i warzywa , które były najważniejsze na pikniku. Uczestnicy w grupach przygotowywali m.in. zdrowe owocowe szaszłyki, kanapki, surówkę. Po godzinach ciężkiej pracy wszyscy zajadali się zdrowo. Na koniec ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  Polskie Zoo - plenerowe zabawy integracyjne

  Dodano: 14 lipca 2016
  Pierwszą część plenerowych zabaw integracyjnych pt. „Polskie Zoo” ze względu na padający od rana deszcz zmuszeni byliśmy przenieść do stołówki. Pani Ania z panem Stasiem Sz. poprowadzili kilka śmiesznych konkursów. Drużyny musiały opisać cechy ... czytaj więcej!

 • 2423.jpg

  Biwak w ŚDS

  Dodano: 1 lipca 2016
  Tegoroczny biwak był w stylu folkowym. Jak zawsze dzieliliśmy się na grupy gdzie: - jedna z grup przygotowywała posiłek, - druga przygotowywała się do zaplanowanych zadań przez panie Terapeutki. Po wspólnym posiłku rozpoczęliśmy gry i zabawy w ogrodzie. Biwak okazał się ... czytaj więcej!

 • 1282047037_logo_sds.jpg

  Rajd Rowerowy – w poszukiwaniu nieodkrytych zakątków Krotoszyna

  Dodano: 23 czerwca 2016
  Rajd rowerowy w poszukiwaniu nieodkrytych zakątków Krotoszyna wyruszył z przed ŚDS w kierunku Jeziora Odrzykowskiego. Tam nad Jeziorem zrobiliśmy sobie krótką przerwę ... czytaj więcej!

 • DSCN5734.JPG

  Noc Świętojańska DPS Baszków

  Dodano: 22 czerwca 2016
  Co roku nasi przyjaciele z DPS Baszków zapraszają nas na tradycyjną "Noc Świętojańską". W tym roku z panią Anią wzięli udział w zabawie Paulina, Natalia, Kasia i Sławek. Braliśmy udział w konkursach na najpiękniejszy wianek świętojański, konkursie plastycznym ... czytaj więcej!

 • DSCN5683.JPG

  Spotkanie z artystą ludowym

  Dodano: 13 czerwca 2016
  Dnia 13 czerwca spotkaliśmy się z artystą lokalnym Panem Piotrem Barańczakiem - w ramach pomysłu zapraszamy ludzi z pasją wszyscy obecni mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy wyrobów ze słomy oraz wziąć udział w przeprowadzonych warsztatach.

 • DSCN5636.JPG

  Dzień treningów praktycznych

  Dodano: 31 maja 2016
  W tym dniu wszyscy uczestnicy wzięli udział w swoistej rywalizacji w trakcie treningów praktycznych. Odbyły się zajęcia z nakrywania do stołu, prasowania i składania odzieży, wiązania krawatów, adresowania kopert, pisania usprawiedliwień itp.. Zajęcia cieszyły się ... czytaj więcej!

 • DSCN5570.JPG

  Dzień Matki - Spotkanie integracyjne

  Dodano: 20 maja 2016
  Dnia 20 maja 2016 o godzinie 16:00 odbyło się spotkanie integracyjne z okazji Dnia Matki. Spotkanie rozpoczął występ kabaretowo – muzyczny "Kobietą być", czyli jak panowie z dystansem i humorem widzą piękne panie. Rodzice wzięli udział w warsztatach ... czytaj więcej!

 • zdun3.jpg

  Festyn Integracyjny DPS Zduny

  Dodano: 15 maja 2016
  Na zaproszenie fundacji "Iskierka Nadziei" troje uczestników z opiekunem wzięło udział w festynie integracyjnym w DPS Zduny Atrakcji było co niemiara: pyszne jedzenie, piękne wystawy, pokazy i występy sprawiły że było to piękne popołudnie.

 • DSCN5352.JPG

  "Camera Hity", czyli nagrywanie filmu

  Dodano: 21 kwietnia 2016
  Jak co roku zostaliśmy zaproszeni przez ŚDS W Jarocinie do udziału w festiwalu filmowym Camera Hity. Czasu nie było zbyt wiele ale z pomocą naszego ulubionego kamerzysty udało nam się nagrać serial telewizyjny "Na Straganie". Fotorelację z nagrywania filmu możecie zobaczyć w naszej galerii. Nasz film bardzo spodobał się jarocińskiej publiczności.

 • DSCN5405.JPG

  Wizyta w redakcji gazety

  Dodano: 6 kwietnia 2016
  W Dniu 06.04 Udaliśmy się z Wizytą do redakcji Rzeczy Krotoszyńskiej Spotkaliśmy się z Redaktorem naczelnym Gazety Panem Sebastianem Pośpiechem, który zapoznał nas z historią powstania gazety dowiedzieliśmy się także na czym polega praca dziennikarzy ... czytaj więcej!

 • DSCN5394.JPG

  Śniadanie Wielkanocne

  Dodano: 23 marca 2016
  23 marca tradycyjnie spotkaliśmy się na Śniadaniu Wielkanocnym.

 • DSCN5368.JPG

  Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności

  Dodano: 21 marca 2016
  ... czytaj więcej!

 • DSCN5321.JPG

  Dzień Kobiet

  Dodano: 8 marca 2016
  Co roku panowie przygotowują specjalny występ z okazji Dnia Kobiet. W Tym roku był to układ chorograficzny: "Być Kobietą" - który wyreżyserowała pani Krysia.

 • DSCN5201.JPG

  Walentynki

  Dodano: 15 lutego 2016
  Dnia 15 lutego odbyły się w naszym ośrodku Walentynki . spotkanie miało tytuł, "Zakochany Klaun". cały dzień upłynął nam na walentynkowych zabawach i konkursach. Tytułowy Klaun rozdawał cukierki i zachęcał wszystkich do miłosnych wyznań.

 • DSCN5135.JPG

  Tłusty Czwartek

  Dodano: 4 lutego 2016
  Ogromną niespodziankę przygotowała dla nas pracownia kulinarna na karnawałowe ostatki. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się w Polsce tradycja jedzenia pączków Była też okazja do zabaw i konkursów. Chyba nie jesteśmy w stanie powiedzieć wam ile tego ... czytaj więcej!

 • DSCN5055[1].jpg

  Zabawa karnawałowa "Jak w Niebie"

  Dodano: 19 stycznia 2016
  W tym roku tematem zabawy karnawałowej w naszym ośrodku było niebo Uczestnicy i pracownicy ubrani na biało , wystrojeni w skrzydełka i aureolki świetnie bawili się w rytmie muzyki disco.

 • DSCN5017.JPG

  Wybory Rady Domu

  Dodano: 12 stycznia 2016
  Co roku w styczniu społeczność naszego domu zbiera się, aby wybrać Radę Domu. W tym roku do Rady , drogą głosowania, wybrano siedem osób, z pośród których wybrano przewodniczącego, zastępcę , sekretarza oraz członków Rady.