Odwiedziny:
Dzisiaj: 0Razem: 90402
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Archiwum 2015

Archiwum wpisów » Archiwum 2015

 • 5[1].jpg

  "Master Chef"

  Dodano: 29 września 2015
  Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie zaprosił do wspólnej zabawy integracyjnej MASTER CHEF mieszkańców DPS Baszków, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krotoszynie oraz uczniów ... czytaj więcej!

 • a.jpg

  "Sprzątanie Świata"

  Dodano: 18 września 2015
  "Sprzątanie świata – Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. To już kolejny raz jak uczestnicy ... czytaj więcej!

 • 3[1].jpg

  "Z pomocą innym II" - Konkurs Praktycznych Umiejętności

  Dodano: 9 września 2015
  To już druga edycja konkursu z wiedzy praktycznej o pierwszej pomocy. Droga losowania uczestnicy zostali podzieleni na cztery drużyny. Każda drużyna wyznaczała kapitana- lekarza bądź ... czytaj więcej!

 • 19.jpg

  Wycieczka do Zakopanego

  Dodano: 30 sierpnia 2015
  Dnia 28 sierpnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy na trzy dniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Oświęcim, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. To miejsce wzbudziło w nas wiele emocji. Następnie udaliśmy się do Wadowic. W Bazylice ... czytaj więcej!

 • 8.JPG

  "Uczestnicy Kontra Pracownicy" - Plenerowe zabawy sportowe na wesoło

  Dodano: 15 lipca 2015
  Na ogrodzie naszego ośrodka urządziliśmy potyczki sportowe. Ta integracja sportowa przyniosła nam wiele radości. Drużyny w składzie pracownicy kontra uczestnicy wyznaczali osoby do różnych ... czytaj więcej!

 • 6[2].jpg

  "Podchody leśne" - Pleszew

  Dodano: 14 lipca 2015
  W dniu pierwszego lipca grupa naszych piechurów wyruszyła na podchody leśne. Impreza odbywała się w Witaszycach. Na miejscu przywitał nas generał ze swoją świtą. Każdej drużynie zostały przydzielone zadania, które ukryte były w lesie. Po całej wyprawie przy grillu i kawie ... czytaj więcej!

 • 6[1].jpg

  Biwak 2015

  Dodano: 13 lipca 2015
  Jak co roku, zwieńczeniem naszych spotkań klubowych był biwak, który odbył się w dniach 10 – 11.07.2015 r. Tradycyjnie bawiliśmy się w podchody. Wzbudzaliśmy z pewnością sensacje, bo nasze stroje były wyjątkowe. Zadania do wykonania żartobliwe, ciekawe ... czytaj więcej!

 • 6555435.JPG

  "Poznajemy inne powiaty" - Wycieczka rowerowa

  Dodano: 30 czerwca 2015
  30 czerwca odbył się rajd rowerowy. Grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami wyruszyła spod ośrodka w stronę Chachalni. Mimo, że pogoda początkowo nie zapowiadała się zbyt optymistycznie ... czytaj więcej!

 • 4.JPG

  IV Turniej Tenisa Stołowego

  Dodano: 1 czerwca 2015
  W dniu 21.05.2015 w przygotowanej wcześniej stołówce ŚDS-u odbył się IV z kolei turniej tenisa stołowego. Zawody rozegrano w dwóch grupach: wytrawni sportowcy i początkujący. Największe emocje wzbudziły rozgrywki między opiekunami. Zawody przebiegały ... czytaj więcej!

 • DSCN2863.JPG

  Dzień Dla Rodziny

  Dodano: 30 maja 2015
  Jak co roku, w związku z Dniem Matki, zorganizowaliśmy w Naszym ośrodku spotkanie integracyjne dla rodzin. Rodzice i opiekunowie wzięli udział w warsztatach z carvingu, florystyki i papieroplastyki. Pogoda, jak zwykle nam dopisała, była więc okazja to wspólnej ... czytaj więcej!

 • DSCN2751.JPG

  "Muzeum na Kółkach"

  Dodano: 28 maja 2015
  Do Krotoszyna zawitało "Muzeum na kółkach". Jest to wyjątkowa, interaktywna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich. Wystawa znajdowała się w pawilonie ustawionym przed krotoszyńskim Ratuszem. Bardzo chętnie i z zaciekawieniem oglądaliśmy ... czytaj więcej!

 • DSCN2726.JPG

  "Zakątek Smaku" - Grecja

  Dodano: 28 maja 2015
  "Zakątek Smaku – Grecja" taki był temat tegorocznego spotkania w Pleszewie na, który zostaliśmy zaproszeni. Nasz ośrodek przygotował Sałatkę Grecką z sałatą lodową oraz Koreczki Greckie. Mogliśmy spróbować różnych Greckich potraw, które nam bardzo smakowały ... czytaj więcej!

 • DSCN2682.JPG

  Drzwi Otwarte w Urzędzie Miasta

  Dodano: 26 maja 2015
  W związku z drzwiami otwartymi Urzędu Miasta I gminy Krotoszyn, dnia 26 maja 2015 r. udaliśmy się grupą na zwiedzanie urzędu. Podczas pobytu w magistracie zapoznaliśmy się z pracą wydziałów, mieliśmy okazję rozmawiać z naczelnikami, oraz spotkaliśmy się ... czytaj więcej!

 • DSCN1952.JPG

  VI Turniej Kręglarski

  Dodano: 30 kwietnia 2015
  Dnia 30 kwietnia 2015 roku odbył się VI Turniej Kręglarski. Na imprezę zostały zaproszone zaprzyjaźnione ośrodki z Pleszewa, Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. Turniej rozgrywał się na kręgielni „Wodnik” w Krotoszynie. Wszyscy zawodnicy kulali kręglami tak, aby zdobyć ... czytaj więcej!

 • DSCN1588.JPG

  Konkurs na najpiękniejszą Marzannę

  Dodano: 21 marca 2015
  W lutym Rada Domu ogłosiła konkurs na „Najciekawszą Marzannę”. Wszyscy chcieliśmy, aby zima jak najszybciej Nas opuściła. Każda pracownia przygotowała swoją Marzannę. Wszystkie ozdabiały wejście do naszego ośrodka, witając w ten sposób ... czytaj więcej!

 • DSCN1473.JPG

  Dzień Kobiet

  Dodano: 8 marca 2015
  Tradycyjnie, w naszym ośrodku odbył się Dzień Kobiet. Tego dnia mężczyźni rządzili w kuchni, przy pomocy opiekuna Pawła Talarczyka. Panowie przygotowali wiele niespodzianek: zapiekanki na śniadanie, słodki poczęstunek oraz występ artystyczny ... czytaj więcej!

 • DSCN1509.JPG

  Turniej gier stolikowych

  Dodano: 26 lutego 2015
  W ośrodku odbył się Turniej Gier Stolikowych – potyczki między pracowniami. Na uczestników czekały gry rozwijające różne umiejętności: zręczność, spostrzegawczość, logiczne myślenie i liczenie. Informacje zwrotne od uczestników turnieju potwierdziły ... czytaj więcej!

 • DSCN1349.JPG

  Konkurs wiedzy o Krotoszynie

  Dodano: 4 lutego 2015
  Konkurs Zgaduj Zgadula- quiz o Krotoszynie odbył się czwartego lutego. Stopień trudności pytań i zróżnicowana forma zachęcił wielu uczestników do udziału. Zawodnicy, podzieleni na drużyny chętnie układali puzzle, śpiewali piosenki o Krotoszynie, malowali herb, a także ... czytaj więcej!

 • DSCN1282.JPG

  Bal Karnawałowy "Ahoj Przygodo"

  Dodano: 28 stycznia 2015
  Tradycyjnie jak co roku, w styczniu odbyła się zabawa karnawałowa. W tym roku obowiązywał klimat morki. Przygotowanie trwały kilka dni pod okiem opiekunów. Wszyscy uczestnicy ... czytaj więcej!

 • DSCN1230.JPG

  Wybory Rady Domu

  Dodano: 28 stycznia 2015
  W związku z mijającą kadencją Rady Domu, 28 stycznia zebrała się cała społeczność naszego Domu, aby wybrać nowych przedstawicieli. Po burzliwych obradach i głosowaniu zostali wyłonieni ... czytaj więcej!

 • 2015.jpg

  Szczęśliwego Nowego Roku 2015!

  Dodano: 5 stycznia 2015
  Wszystkim sympatykom naszego Domu, znajomym, rodzinom, życzymy Dobrego 2015 roku! Dziękujemy wszystkim za okazywane wyrazy sympatii, a zainteresowanych zapraszamy ... czytaj więcej!