Odwiedziny:
Dzisiaj: 0Razem: 90402
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Archiwum 2011

Archiwum wpisów » Archiwum 2011

 • biwak.jpg

  08.07 - Biwak - Helenopol

  Tradycją stało się już organizowanie biwaku dla klubowiczów i chętnych uczestników ŚDS. Tym razem biwak odbył sie w stanicy harcerskiej na Helenopolu, w otoczeniu lasu. Na miejsce dotarliśmy już o godz. 16.00, rozpakowaliśmy się i wyruszylismy zagrać w podchody. W zabawi uczestniczyli też rodzice, którzy zdecydowali sie spędzic z nami popołudnie. Po powrocie był ciepły posiłek, później gry i zabawy przygotowane przez opiekunów. Pogoda nam dopisała i mogliśmy do późnych godzin siedzieć przy ognisku i obserować pięknie wygwieżdżone niebo. Jednym zdaniem biwak udał nam się jak zawsze.

 • jarocin1.jpg

  28.06 - Podchody w Jarocinie

  ŚDS Jarocin zaprosił nas na podchody. Impreza rozpoczęła sie od zwiedzania jednej z największych i najnowoczesniejszych w Polsce wyłuszczarni nasion, która działa w Jarocinie. Mielismy tez okazje zobaczyc jak wygladaja sadzonki drzew w szkółce lesnej. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie posadzić drzewko.

 • piknik3.jpg

  04.06 - Dzień Matki i Ojca

  4 czerwca - w sobotę, uroczyście ochodzilismy dzień Matki i Ojca. Rozpoczęło sie krótka częścia artystyczna przygotowana przez uczestników. Dużo radości i uśmiechu dały nam konkursy, w których uczestniczyli rodzice, opiekunowie i uczestnicy. Nie obylo sie tez bez poczęstunku - kiełbasa z grilla i pyszny bigos przygotowany przez pracownie kulinarną, a do kawki pyszne ciastka przygotowane przez uczestników Klubu Ciekawi Świata. Na koniec tańce i drobne upominki dla rodziców z okazji ich święta.

 • kreg.jpg

  19.05 - V Turniej Kręglarski

  Już po raz piąty na zaproszenie naszego ośrodka odpowiedziały zaprzyjaźnione ŚDS-y i przybyły na turniej kręglarski. Jak zwykle zawody odbyły się na terenie Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik". Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z Raszew, drugie miejsce zajęła druzyna z Jarocina, trzecie - z Ostrowa Wlkp. Najlepszym kulomiotem okazał sie uczestnik naszego domu - Krystian Gołębiowski. Po zawodach w uroczym otoczeniu naszego ogrodu zjedlismy specjay przygotowane przez pracownie kulinarną, bawiliśmy się przy muzyce i uczestnicząc w zabawnych konkursach.

 • kulin4.jpg

  12.05 - IV Konkurs Kulinarny

  Lepimy pierogi - pod takim hasłem przystąpiliśmy do kolejnego konkursu z serii kulinarnych. Walka na lepienie pierogów rozegrała się na stołówce ŚDS. 5 drużyn złozonych z opiekuna i 5 uczestników wzieło udział w części teoretycznej. Odpowiedzieć należało na kilka pytan o tematyce kulinarnej. Następnie mając do dyspozycji ciasto drużyny przygotowały nadzienie i lepiły pierogi. Jury miało trudny wybór. Wielość rodzajów nadzienia: malinowe, serowe, truskawkowo-serowe, kapusta z grzybami, ruskie - przyprawił wszystkich o zawrót głowy. Decyzja nie mogla byc inna wygrali wszyscy. Było bardzo smacznie!

 • rajd5.jpg

  31.03 - Wiosenny Rajd Pieszy

  31 marca, w czwartek, pomimo pogody w kratkę, w grupie 20 uczestników i 4 opiekunów udaliśmy się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu śladów wiosny. Łącznie pokonaliśmy 8 km, co dla niektórych było nie lada wyczynem po zimowym zastoju.

 • familiada1.jpg

  08.03 - Familiada po raz drugi

  We wtorek 8 marca w połączeniu z Dniem Kobiet zorganizowalismy familiadę. W szranki ruszyły druzyna "męska" - Przebojowe Chłopaki ii " żeńska" - Wesołe Stokrotki. Zwyciężyły panie zdobywając 147 pkt. ... czytaj więcej!

 • 02.03 - Wybory Rady Domu

  2 marca w naszym Domu odbyły sie wybory Rady Domu. Zgłoszenie przez kolegów kandydaci przedstawili siebie i plany pracy w Radzie. Przewodniczącym Rady Domu został Grzegorz Cholewa, z-cy przewodniczącego - Bożena Synowiec, Paweł Domagała, kronikarze - Ewa Pierunek, Renata Cholewa, Tomek Duszyński; odpowiedzialni za imieniny - Anita Drywa, Marcin Mikołajczyk, Paweł Tyl.

 • walen3.jpg

  15.02 - Zabawa Walentynkowa

  15 lutego urządziliśmy zabawę walentynkową. Oprócz pląsów przy muzyce, uczestnicy brali udział w licznych konkursach. Pracownia kulinarna zadbała o to by nikt nie był głodny - wyjątkowe śniadanie, a do kawy ciastko.